W dniu 08.04.2014r uczestnicy ŚDS Strzelin brali udział w wyjeździe do Żmigrodu na konkurs piosenki pt. „Jej portret”.
Na eliminacjach zaprezentowało się dwanaście ośrodków, my również braliśmy w nich udział. Nasi podopieczni byli reprezentowani przez panią Martę, która zaśpiewała „Być kobietą” oraz pana Dariusza który wystąpił z piosenką „Byłaś dla mnie wszystkim”. Nasi reprezentanci dobrze poradzili sobie z zadaniem, z dużym zaangażowaniem i emocjami zaprezentowali się; za co zostali wyróżnieni. W międzyczasie odbywał się konkurs plastyczny pt."Jej portret". W tej dziedzinie reprezentowała nas pani Ewelina, z piękną pracą wykonywaną metodą naklejania kulek z bibuły. Praca ta została wyróżniona. Z dobrymi wspomnieniami wróciliśmy do domu.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 653
W dniu 16.04.2014r w Ośrodku odbyło się Spotkanie Wielkanocne, w którym uczestniczyli podopieczni, pracownicy oraz zaprzyjaźnieni goście.
Pani Kierownik, dzieląc się jajkiem, złożyła wszystkim świąteczne życzenia. W rodzinnej atmosferze kultywowano tradycję, wspólnie biesiadowano. Poprzez spotkanie uczestnicy integrowali się, poznawali bliżej.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 651
W dniu 03.04.2014r nasz Ośrodek odwiedzili goście. Na zaproszenie, pana Dyrektora Strzelińskiego Domu Kultury, Dariusza Stępnia złożyli nam wizytę pisarze i podróżnicy: Katarzyna Georgiou, Krzysztof Petek oraz Paweł Pollak.
Na spotkaniu obecny był również pan Starosta Norbert Raba oraz pani Mirosława Szychowiak. Podczas wizyty pani Katarzyna zapoznała nas ze swoją poezją, recytowała wiersze. Poetka zaproponowała naszym uczestnikom zabawę w „Bałagan”. Z kawałków drewna i resztek materiału mieli zbudować konstrukcję, która ją poruszy. Wygrała skrzynka na skarby, w nagrodę poetka zobowiązała się o niej napisać wiersz. Podczas spotkania pisarze opowiedzieli o swojej twórczości, odpowiadali na pytania uczestników. Twórcy podarowali dla podopiecznych książki z dedykacjami. W miłej atmosferze upłynął nam czas.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 343
Najlepsze życzenia dla wszystkich kobiet.
Z okazji Dnia Kobiet, życzymy Wam dużo zdrowia a w szczególności,
Niech uśmiech na Waszej twarzy zawsze gości, a życie nie sprawia trudności.
Niech wiatr pieśń niesie Wam radosną, abyście zawsze czuły się jak wiosna.
Wśród pachnących kwiatów i śpiewających ptaków.
Aby motyle na dłoni Wam siadały i najskrytsze marzenia spełniały.
Aby ptaki po niebie latały i Wasze szczęścia szukały.
Żeby z Waszych oczu leciały tylko radosne łzy, tak jak wiosną pachnące bzy.
W trudnych chwilach niech gwiazdy nad Wami czuwają i właściwą drogę wybrać pozwalają.
One nie pozwolą nigdy Wam zginąć i żadnego szczęścia ominąć.
życzą
koledzy z ŚDS
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 338
Tegoroczne jasełka pt. „Przyjdź do Jezusa” odbyły się 22 stycznia 2014 roku. Na przedstawienie zostali zaproszeni rodzice naszych podopiecznych.
Po przywitaniu rodziców przez panią Kierownik rozpoczęło się przedstawienie w pięknie udekorowanej sali Środowiskowego Domu Samopomocy. Podczas wystąpienia przeżywaliśmy historię Marii i Józefa. Jednak to do nich i małego Jezusa przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Inscenizacja przeplatana była pastorałkami w wykonaniu przepięknych aniołów. Każda z osób, która brała udział w przedstawieniu miała strój przygotowany przez samych podopiecznych, odpowiedni do granej postaci. Ogromne zaangażowanie uczestników oraz terapeutów zostało uwieńczone ogromnymi brawami, zaproszeni goście nie ukrywali wzruszenia. Na zakończenie każdy mógł pozować do zdjęć z Rodziną Świętą, aniołami, diabłem, królami itp.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 395