Dnia 02.06.2017r. uczestnicy ŚDS Strzelin wyjechali na wycieczkę do Brzegu Dolnego, na festyn integracyjny „Żyjmy razem, a nie - obok siebie”.
Podczas w/w spotkania podopieczni uczestniczyli m.in. w „Kolorowym niebie tolerancji” (puszczanie balonów), papierowej bitwie, wyścigach samochodowych, ortograficznym łamańcu, zgadnij co to, czy odgadywaniu muzyki. Uczestnicy naszego Ośrodka brali udział w wielu konkurencjach i quizach. Wykazali się tu dużą wiedzą oraz zręcznością. Zdobyli wiele nagród m.in. za I miejsce w konkursie drużynowym, podczas którego brali udział w bitwie na kule z papieru. Również indywidualnie wywalczyli wyróżnienia m.in. za wyścig samochodowy, zgadnij co to, czy łamaniec. Podczas festynu na zebranych czekało wiele atrakcji takich jak: integracyjny taniec belgijski, zdjęcie grupowe, malowanie twarzy, tatuaże, zabawy przy muzyce, karaoke oraz grill. Po wspólnej zabawie wszyscy podopieczni z dobrymi humorami wrócili do domów.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 103
Dnia 24 maja 2017 roku, w naszym Ośrodku z okazji "Dnia Mamy i Taty" odbył się program satyryczno-muzyczny pt. „Górale”.
Na przedstawienie zaproszeni byli rodzice i bliscy naszych podopiecznych. Aktorzy przygotowali wesoły spektakl, który rozbawił widownie. Spektakl był oprawiony duża ilością muzyki instrumentalnej i piosenkami, które podczas występu wszyscy śpiewali. Po przedstawieniu nasi podopieczni złożyli życzenia rodzicom i wreczyli im własnoręcznie zrobione prezenty. Następnie rodzice udali się na spotkanie grupy wsparcia z panią psycholog.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 126
21 marca 2017 obchodziliśmy w naszym Ośrodku PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!
Uczestnicy wykonali Marzannę - symbol zimy i wesołym, barwnym korowodem przeszliśmy okolicznymi ulicami, by powitać WIOSNĘ. Marzanna została uroczyście pożegnana - przy przeczytaniu wiosennego wiersza i wykonaniu pamiątkowej fotografii.
Pa, pa zimo!
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 142
Dnia 14 marca 2017 roku, w naszym Ośrodku odbył się program satyryczno-muzyczny pt. „Kobietki”.
Na przedstawienie zaproszeni byli rodzice i bliscy naszych podopiecznych. Aktorka przygotowała wesoły, ale wzruszający spektakl w związku z Dniem Kobiet. Pokazała charaktery różnych kobiet, począwszy od tych najmłodszych skończywszy na dostojnych seniorkach. Spektakl był oprawiony duża ilością muzyki instrumentalnej i piosenkami, które podczas występu wszyscy śpiewali. Spotkanie zakończyło się dużą ilością braw. Po zakończeniu spektaklu rodzice udali się na spotkanie grupy wsparcia z panią psycholog.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 133
W naszym Ośrodku corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 21 grudnia 2016 roku.
Brali w niej udział wszyscy uczestniczy oraz pracownicy i zaproszeni goście. W tym roku również odwiedzili nas harcerze z Gimnazjum nr 2 w Strzelinie . Uczniowie przekazali nam z Światełko Pokoju z Betlejem. Pani kierownik złożyła obecnym świąteczne życzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Celem takiej uroczystości jest integracja, wprowadzenie świątecznego nastroju przypomnienie nazw potraw świątecznych oraz wspólne kolędowanie.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 131