W dniu 11.06.2015r. uczestnicy ŚDS Strzelin wyjechali na wycieczkę do Brzegu Dolnego, na festyn integracyjny pt. „Żyjemy razem, a nie obok siebie”.
Podczas spotkania podopieczni uczestniczyli m.in. w „Kolorowym niebie tolerancji” (puszczanie balonów), zabawie tanecznej, karaoke, „gabinecie piękności” (zaplataniu warkoczyków, malowaniu tatuaży). W trakcie zabawy uczestnicy wzięli również udział w konkursach muzycznych. Nasz podopieczny wygrał nagrodę za udział w występie karaoke. Wszyscy z dobrymi humorami wrócili do domu.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 112
W dniach 25.05.2015r do 30.05.2015r. podopieczni ŚDS Strzelin wyjechali na 6 - dniową wycieczkę nad morze, do Grzybowa.
Grzybowo to nadmorska wieś, leżąca w bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu. Jest jedną z najpopularniejszych miejscowości w okolicy - słynie bowiem z najpiękniejszych plaż, z czystym, drobnym piaskiem. Grzybowo posiada status gminy i jest niezwykle rozwinięte turystycznie. Dysponuje zapleczem hotelowo-gastronomicznym. Znajdują się tam liczne pensjonaty, hotele, campingi, pola namiotowe, ośrodki wczasowe, a także gospodarstwa agroturystyczne. Uczestnicy odwiedzili również Kołobrzeg, gdzie zwiedzili: Molo, Latarnię morską, Muzeum minerałów, Bazylikę NMP oraz Port. Podczas wycieczki oprócz zwiedzania odpoczywaliśmy na plaży, dużo spacerowaliśmy. Wszyscy w dobrych humorach, z pięknymi wspomnieniami wróciliśmy do domów.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 120
Dnia 20 maja 2015r w Powiatowym Ośrodku Wsparcia Środowiskowym Domu Samopomocy w Strzelinie odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Mamy i Taty oraz spotkanie Grupy Wsparcia.
Uczestnicy zaprezentowali swoje zdolności artystyczne przedstawiając swoją twórczość (wiersze), śpiewając piosenki dla rodziców. Podopieczne zaprezentowały zdolności taneczne wykonując taniec „Czekolada”. Przedstawienie bardzo się spodobało zgromadzonej publiczności. Nie obyło się bez wzruszeń, gdyż niejednej mamie i tacie popłynęła łza radości po policzku. Po zakończeniu części artystycznej podopieczni zaprosili swoich rodziców na słodki poczęstunek. Dzień ten był pełen wzruszeń dla wszystkich zgromadzonych.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 142
Dnia 29.01.2015r. odbył się w naszym Ośrodku Karnawałowy Bal Przebierańców.
Wszyscy uczestnicy byli przebierani w kolorowe stroje, które wcześniej sobie przygotowali.Można tu było spotkać Rzymianina , Wiosnę, Pocachontas, kosmitę, klauna oraz inne postacie nie tylko filmowe. Konkurs był przeprowadzony pod okiem pani kierownik oraz terapeutów. Jury bardzo długo się zastanawiało nad przyznaniem trzech pierwszych miejsc, po długiej debacie ogłoszono: I miejsce Rzymianin ( p. Franciszek), II miejsce Wiosna (p. Teresa), III Pocachontas ( p. Edyta). Były również wyróżnienia. Uczestnicy wspaniale bawili się się przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek, w Ośrodku panował miła atmosfera.Podopieczni nie mogą się doczekać następnego balu.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 650
Tegoroczne jasełka odbyły się dnia 14 stycznia 2015 roku. Na przedstawienie zostali zaproszeni rodzice naszych podopiecznych.
Po przywitaniu rodziców przez panią Kierownik, rozpoczęło się przedstawienie w pięknie udekorowanej sali Środowiskowego Domu Samopomocy. Podczas wystąpienia przeżywaliśmy historię Marii i Józefa. To do nich i małego Jezusa przybyli honorowi goście, trzej mędrcy, aby złożyć dzieciątku pokłon. Inscenizacja przeplatana była pastorałkami w wykonaniu podopiecznych. Każda z osób, która brała udział w przedstawieniu miała strój przygotowany przez samych uczestników, odpowiedni do granej postaci. Ogromne zaangażowanie podopiecznych oraz terapeutów zostało uwieńczone ogromnymi brawami, zaproszeni goście nie kryli wzruszenia. Na zakończenie, każdy mógł pozować do zdjęć z Rodziną Świętą, aniołami, diabłem, królami.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 610