W dniu 17.04.2018r uczestnicy ŚDS Strzelin brali udział w wyjeździe do Żmigrodu na konkurs piosenki pt. „Piosenka jest dobra na wszystko"- piosenka patriotyczna.
Na eliminacjach zaprezentowało się jedenaście ośrodków, my również braliśmy w nich udział. Nasi podopieczni byli reprezentowani przez panią Zofię, która zaśpiewała utwór pt. „Witaj Zosieńko” oraz pana Dariusza który wystąpił z piosenką „Piechota”. Nasi reprezentanci dobrze poradzili sobie z zadaniem z dużym zaangażowaniem i emocjami zaprezentowali się. Podopieczni zostali wyróżnieni. Z dobrymi wspomnieniami wróciliśmy do domu.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 126
Dnia 24.01.2018r w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Strzelinie odbyło się kolejne spotkanie grupy wsparcia. Podczas spotkania podopieczni pod kierunkiem terapeuty Pani Ewy Strzelczyk przedstawili „Jasełka” pod nazwą „Cud Bożego Narodzenia” .
Piękna sceneria wprowadziła zaproszonych gości w świąteczny nastrój. Wszyscy mieli możliwość uczestniczenia w tajemnicy Bożego Narodzenia. Uczestnicy Ośrodka Wsparcia bardzo radośnie spędzili ten dzień a „Jasełka” pozostawiły niezatarte ślady w pamięci zarówno terapeutów, podopiecznych jak i rodziców.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 131
Dnia 18 października 2017 roku już po raz ósmy, miało miejsce spotkanie integracyjne uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy z Dolnego Śląska.
Przybyło około 160 podopiecznych ze Żmigrodu, Bielawy, Dzierżoniowa, Oleśnicy Małej, Wałbrzycha, Kluczborka, Brzegu Dolnego oraz Strzelina. Gospodarzami imprezy byli pracownicy oraz uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelinie, którzy włożyli duży wkład pracy w organizację spotkania . Przegląd poprzedzony został obchodami okrągłego jubileuszu 10 – lecia istnienia Ośrodka. Podczas imprezy odbył się „Przegląd Małych Kabaretów”, gdzie niepełnosprawni podopieczni wykazali się swoimi komediowymi zdolnościami. Uczestnicy zaprezentowali przygotowane przez siebie skecze oraz piosenki. Pierwsze miejsce zajął ośrodek z Wałbrzycha, drugie miejsce Kluczbork, trzecie miejsce Dzierżoniów, czwarte miejsce Strzelin, Żmigród, Brzeg Dolny, Oleśnica Mała. Po konkursie odbyła się zabawa taneczna na której podopieczni integrowali się. Była to kolejna, tak duża impreza zorganizowana przez Ośrodek Wsparcia, mająca na celu integrację osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Organizacja takich imprez jest jedną z działalności statutowych Ośrodka.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 117
11 września 2017 roku podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia wraz z terapeutami i panią kierownik udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy.
Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta, gdzie stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Ponieważ dzień był słoneczny i ciepły, od razu udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Uczestnicy wycieczki zachwycali się przepięknymi widokami. Następnie zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu. Również zwiedziliśmy muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury, Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie odbywała się zmiana warty. Niezwykle ważny dla uczestników wycieczki był obiekt- Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie! Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Pałacu w Wilanowie. Podziwialiśmy piękne wnętrze pałacu. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Podczas wycieczki panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 118
Dnia 13 lipca 2017 roku uczestnicy ŚDS Strzelin brali udział w wyjeździe do Środowiskowego Domu Samopomocy w Bielawie na spotkanie integracyjne „Niepełnosprawni są wśród nas”.
Podopieczni brali udział w potyczkach między ośrodkowych, które miały na celu wspólną integrację poprzez zabawę na świeżym powietrzu. Nasz Ośrodek zajął pierwsze miejsce. Wszyscy podopieczni z dobrymi humorami wrócili do domu.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 119