Wszystkiego dobrego w Dniu Św. Walentego,
dużo radości, dużo czułości,
a przede wszystkim morza miłości.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 132
Dnia 23.01.2019r w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Strzelinie odbyło się kolejne spotkanie grupy wsparcia. Podczas spotkania podopieczni pod kierunkiem terapeuty Pani Marzeny Tant przedstawili „Jasełka”.
Piękna sceneria wprowadziła zaproszonych gości w świąteczny nastrój. Wszyscy mieli możliwość uczestniczenia w tajemnicy Bożego Narodzenia. Uczestnicy Ośrodka Wsparcia bardzo radośnie spędzili ten dzień a „Jasełka” pozostawiły niezatarte ślady w pamięci zarówno terapeutów, podopiecznych jak i rodziców.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 155
11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości.
Najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości. Z tej okazji odwiedziła nas pani Maria Sobok. Uczestnicy wraz z gościem wspólnie odśpiewali najbardziej znane pieśni patriotyczne. Były to, wzruszające utwory, które przypominają nam, jak wiele Polacy przeszli w walce o naszą Niepodległą Ojczyznę.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 162
Dnia 03 października 2018 roku podopieczni odwiedzili Mobilne Muzeum Multimedialne.
Uczestnicy spotkali się z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. Ekspozycja ukazuje szeroką panoramę II Rzeczypospolitej, wiele miejsca poświęca wybitnym Polakom i rodzimym wynalazkom. W trakcie zwiedzania poznajemy biografie sześciu Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa. Każdy z uczestników miał możliwość wpisania się do Księgi okolicznościowej, która powstała z inicjatywy Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 118
Dnia 26 września 2018 roku już po raz kolejny, miało miejsce spotkanie integracyjne uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy z Dolnego Śląska.
Przybyło wielu podopiecznych ze Żmigrodu, Bielawy, Dzierżoniowa, Oleśnicy Małej, Wałbrzycha, Kluczborka, Brzegu Dolnego oraz Strzelina. Gospodarzami imprezy byli pracownicy oraz uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelinie, którzy włożyli duży wkład pracy w organizację spotkania . Podczas imprezy odbył się „Przegląd Małych Kabaretów”, gdzie niepełnosprawni podopieczni wykazali się swoimi komediowymi zdolnościami. Uczestnicy zaprezentowali przygotowane przez siebie skecze oraz piosenki. Pierwsze miejsce zajął ośrodek z Dzierżoniowa drugie miejsce Strzelin, trzecie miejsce Kluczbork, pozostali zostali wyróżnieni. Po konkursie odbyła się zabawa taneczna na której podopieczni integrowali się. Była to kolejna, tak duża impreza zorganizowana przez Ośrodek Wsparcia, mająca na celu integrację osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Organizacja takich imprez jest jedną z działalności statutowych Ośrodka.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 119