Uczestnicy ŚDS Strzelin przygotowali ozdoby świąteczne.
Wielkanoc to czas nadziei oraz wzajemnej życzliwości. Święta wielkanocne obfitują w tradycje oraz zwyczaje. Jedną z tradycji jest przygotowanie ozdób. Uczestnicy ŚDS własnoręcznie wykonali piękne dekoracje, którymi ustroili swoje mieszkania.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 145
W miesiącu marcu uczestnicy placówki udali się do kina Grażyna w Strzelinie, gdzie obejrzeli film pt. "Pinokio".
W miesiącu marcu uczestnicy placówki udali się do Kina Grażyna, gdzie obejrzeli film pt. "Pinokio". Pewnego dnia stary, samotny stolarz wystrugał z drewna pajacyka. Dzięki dobrej wróżce kukiełka ożywa. Drewniany chłopiec staje się jego przybranym synem. Dżepetto stara się nauczyć małego urwisa, jak mądrze przeżyć życie.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 149
Już wkrótce święta Bożego Narodzenia, z tej okazji pracownicy ŚDS w Strzelinie przygotowali jak co roku, paczki dla podopiecznych.
Na zbliżające się Święta
pragniemy złożyć życzenia
przeżywania Bożego Narodzenia
w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś rok niech będzie
czasem pokoju oraz realizacji
osobistych zamierzeń.
Życzy Kierownik ŚDS wraz z pracownikami.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 140
W dniach 01-02.10.2020 roku nasi uczestnicy zwiedzili w niewielkich grupach wystawę w SOK pt " W świecie aniołków i aniołów". Obejrzeli piękne rzeźby wykonane w drewnie, autorstwa państwa Danuty i Jana Giejsonów.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 149
W dniach 24 -25.09.2020r uczestnicy ŚDS brali udział w warsztatach pn.: „Las w słoiku” oraz zajęciach z psychologiem i terapeutą - Karty Milowe, które odbyły się w kawiarni „Mamy czas”
Podczas w/w zajęć podopieczni rozwijali swoje zdolności manualne oraz poznawali zasady funkcjonowania roślin w przyrodzie. Uczestnicy dowiedzieli się także w jaki sposób należy pielęgnować rośliny doniczkowe oraz samodzielnie wykonali „Las w słoiku”. Podopieczni uczestniczyli również w słodkim poczęstunku, szarlotka oraz pyszna lemoniada były smacznym dodatkiem do zajęć. W/w spotkanie było czystą frajdą połączoną z nauką.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 140