Dnia 23.08.2021 podopieczni pod opieką terapeutów z Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Strzelinie pojechali do Pawłowic na Festiwal Niezwykłości , którego organizatorem było Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi "Nadzieja" działające przy ŚDS w Kluczborku.
Pałac w Pawłowicach to niezwykłe miejsce i niepowtarzalna atmosfera, gdzie 25 placówek z pięciu województw przez dwa dni uczestniczyło w projekcie pt. "Aktywność twórcza osób z niepełnosprawnością".
W pierwszym dniu uczestnicy brali udział w ciekawych warsztatach rękodzielniczych, które dawały możliwość spotkania z innymi osobami, propozycję twórczego wspólnego spędzania czasu oraz pozwalały na wymianę różnorodnych doświadczeń pomiędzy uczestnikami warsztatów.
Kolejnym punktem spotkania była integracja przy grillu i wspólna zabawa. Podopieczni przy muzyce disco polo, w wykonaniu młodzieżowego zespołu, w radosnych nastrojach bawili się aż do godz. 22:00.
Następnego dnia tj. 24.08.2021r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kluczborku odbyła się impreza kulturalna, integrująca środowiska osób niepełnosprawnych. Celem tej imprezy była promocja aktywności twórczej, czyli pokaz prac rękodzielniczych na straganach i występy artystyczne podopiecznych wszystkich placówek, po czym o godz. 16:00 było zakończenie Festiwalu i powrót do domu.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 119
W dniu 24.08.2021 podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelinie udali się do miejscowego kina, aby obejrzeć film pt."Lessi , wróć!" Opowiada on wzruszającą historię o przyjaźni pomiędzy psem o imieniu Lessi, a dwunastoletnim chłopcem Flo.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 115
Dnia 20.08.2021 uczestnicy ŚDS Strzelin wyjechali do Księżyc na zajęcia ceramiczne, gdzie pracowali z gliną. Podczas nich mogli rozwinąć swoją kreatywność oraz wyobraźnię. Za pomocą własnych rąk mogli stworzyć unikalne dzieło sztuki. Praca ta dała naszym uczestnikom wiele satysfakcji, każdy samodzielnie wykonał swoją figurkę, którą po wypaleniu na kolejnych zajęciach będzie ozdabiał.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 115
Pod koniec lipca 2021r uczestnicy ŚDS Strzelin wyjechali do Białego Kościoła, gdzie w ośrodku "Nad stawami" miło spędzili czas spacerując brzegiem wody, grając w siatkówkę oraz szachy. Po wysiłku fizycznym był także czas na opalanie się, a także pyszną pizzę.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 129
W sierpniu 2021r uczestnicy ŚDS Strzelin odwiedzili Jura Park W Krasiejowie. Jest to miejsce, gdzie uzyskali dużo wiedzy na temat dinozaurów, a także dziejów Ziemi. Mieli okazję obejrzeć ponad 200 realistycznie odwzorowanych modeli prehistorycznych stworzeń w skali 1:1, przeżyć niezapomnianą podróż w wehikule czasu, być świadkiem powstawania Ziemi, odwiedzić kino 5D oraz pawilon paleontologiczny.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 120