W dniu 23.08.2018 r. w Ośrodku odbyły się warsztaty pod nazwą „Kierować każdy może” – bezpieczeństwo w ruchu drogowym połączone z prowadzeniem auta.
Pierwszą częścią była teoria dotycząca bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas niej uczestnicy zapoznali się z podstawowymi znakami drogowymi oraz zasadami ruchu drogowego. Następnie podopieczni pod okiem instruktora jazdy mieli okazję spróbować swoich umiejętności kierowania pojazdem. Wielu z naszych uczestników skorzystało z tej możliwości. Było to duże przeżycie dla każdego z nich.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 132
W dniu 31.08.2018 uczestnicy ŚDS Strzelin brali udział w turnieju piłki halowej Futsal w Jelczu Laskowicach.
W zawodach brało udział sześć drużyn. Naszą drużynę reprezentowali panowie: Konrad, Darek, Marek, Wojtek i Franek. Wszystkie drużyny zaciekle walczyły w rozgrywanych meczach. Najlepszą okazała się nasza drużyna, która nie przegrała żadnego meczu. A finałową rozgrywkę wygrali 10 do 1.Królem strzelców został nasz uczestnik pan Konrad. Pozostali podopieczni gorąco wspierali swoich kolegów, głośno im kibicując. W dobrych humorach z nagrodami wróciliśmy do domów.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 126
Dnia 05.07.2018r. uczestnicy ŚDS Strzelin brali udział w wyjeździe do Zespołu Ośrodków Wsparcia w Bielawie. Uczestniczyli tam w spotkaniu integracyjnym "Niepełnosprawni są wśród nas - Wreszcie Niepodległa"
Podopieczni podczas warsztatów brali udział w potyczkach między ośrodkami. Stacje: Biskupin, Chrzest Polski, Bitwa pod Grunwaldem, Konstytucja 3 Maja, Rozbiory Polski, Rok 1918, Powstanie Warszawskie, Rok 1945,czy III Rzeczpospolita Polska miały na celu wspólną integrację poprzez zabawę na świeżym powietrzu. Nasz ośrodek w tych konkurencjach zajął I miejsce. Wszyscy z dobrymi humorami oraz wspomnieniami wróciliśmy do domów.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 114
W dniach 18 - 21.06.2018r. uczestnicy ŚDS Strzelin wyjechali do Zakopanego.
W sercu tętniącego życiem górskiego miasta zachwycali się regionalnym folklorem, oddychali rześkim powietrzem. Podopieczni cieszyli się tu niepowtarzalnym klimatem i widokami. W pierwszym dniu wjechali na Gubałówkę kolejką na Szymoszkowej Polanie. Gubałówka to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanym. Można zobaczyć tu praktycznie całą panoramę Tatr Polskich i część Słowackich. Kolejną atrakcją był Zamek Dunajec, który znajduje się w Niedzicy. To jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w naszym kraju. Warownia powstała najprawdopodobniej w pierwszej połowie XIV w. Po drugiej wojnie światowej zamek został odrestaurowany w jednej z części otworzono ekspozycję muzealną. Sporą atrakcją był również spływ Dunajcem na tratwach flisackich, gdzie można było obejrzeć niezapomniane widoki, cieszyć się świeżym powietrzem. Mogliśmy także obejrzeć Wielką Krokiew, skocznię na której Kamil Stoch ustanowił rekord. Wielką atrakcja był tu wjazd wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt. Wjechaliśmy również kolejką linową na Kasprowy Wierch na wysokość 1987m.n.p.m. Na szczycie oglądaliśmy panoramę Tatr Zachodnich. Po emocjonujących wojażach wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do domów.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 131
W dniu 15.05.2018 r. podopieczni naszego Ośrodka wybrali się na wycieczkę do Kręgielni Sky Tower - Skybowling we Wrocławiu.
Uczestnicy świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Atmosfera była bardzo radosna, wypełniona wzajemnym dopingowaniem, gratulowaniem udanych rzutów i doradzaniem jak tu rzucić, aby strącić wszystkie kręgle. Pobyt w kręgielni dostarczył podopiecznym wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej. Wycieczka zakończyły się wspólnym posiłkiem w restauracji „Przepis Bistro&Cafe „ w Strzelinie. Było super!!!
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 116