We wtorek 10 maja 2016 roku w Ośrodku odbył się "Dzień Japoński".
W tym dniu podopieczni mieli niecodzienną okazję do poznania tak odmiennej, ale bardzo interesującej kultury. Stało się to możliwe dzięki pani Ani, która zapoznała nas z tradycją i kulturą Japonii. Nasz Gość wprowadził uczestników w świat kaligrafii, pani Ania zaprezentowała ceremonię parzenia herbaty, wspólnie przygotowaliśmy też sushi. Dowiedzieliśmy się również jak wygląda powitanie po japońsku, wysłuchaliśmy ciekawostek o "Kraju Kwitnącej Wiśni”. Dodatkową atrakcją była, degustacja zielonej herbaty, zupy, przekąsek i sushi. Pobyt naszego wyjątkowego Gościa na pewno będziemy długo i mile wspominać, mamy też nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 119
W dniu 13.04.2016r uczestnicy ŚDS Strzelin brali udział w wyjeździe do Żmigrodu na konkurs piosenki pt. „Piosenka jest dobra na wszystko"- kolor w piosence.
Na eliminacjach zaprezentowało się jedenaście ośrodków, my również braliśmy w nich udział. Nasi podopieczni byli reprezentowani przez panią Bogumiłę, która zaśpiewała „Czerwone jagody” oraz panią Paulinę która wystąpiła z piosenką „Czerwone korale”. Nasi reprezentanci dobrze poradzili sobie z zadaniem, z dużym zaangażowaniem i emocjami zaprezentowali się. Pani Bogusia zajęła III miejsce,pani Paulina została wyróżniona. W międzyczasie odbywał się konkurs plastyczny pt."Kolory". W tej konkurencji reprezentowała nas pani Ewelina, z piękną pracą wykonywaną z kulek z bibuły. Praca ta została wyróżniona. Z dobrymi wspomnieniami wróciliśmy do domu.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 109
Dnia 27.01.2016r w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Strzelinie odbyło się kolejne spotkanie grupy wsparcia. Podczas spotkania podopieczni pod kierunkiem terapeuty Pani Ewy Strzelczyk przedstawili „Jasełka” pod nazwą „Cud Świętej Nocy” .
Piękna sceneria wprowadziła zaproszonych gości w świąteczny nastrój. Wszyscy mieli możliwość uczestniczenia w tajemnicy Bożego Narodzenia. Po występnie psycholog zatrudniony w placówce Pani Kamila Malawska przeprowadziła z rodzicami pogadankę na temat ochrony danych osobowych. Uczestnicy Ośrodka Wsparcia bardzo radośnie spędzili ten dzień a „Jasełka” pozostawiły niezatarte ślady w pamięci zarówno terapeutów, podopiecznych jak i rodziców.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 105
Pracownicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelinie ul. Pocztowa 17 serdecznie zapraszają mieszkańców Powiatu Strzelińskiego zainteresowanych wsparciem psychospołecznym na DZIEŃ OTWARTY oraz spotkanie GRUPY WSPARCIA, które odbędzie się dnia 11.10.2017r.
GRUPA WSPARCIA ma charakter otwarty. Pomoc polega na dostarczaniu pożytecznych informacji rodzinom osób z niepełnosprawnością intelektualną i chorobą psychiczną. Wspólne relacjonowanie własnych doświadczeń związanych z problemem, słuchanie i akceptacja doświadczeń innych, pozwoli zrozumieć i nawiązać kontakty społeczne z osobami o podobnych trudnościach.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 104
W Ośrodku odbyły się warsztaty bębniarskie.
Warsztaty bębniarskie, które odbyły się w Ośrodku to spotkania z rytmem i wyjątkowymi instrumentami, jakimi są bębny etniczne z Afryki – djembe, są doskonałym sposobem aktywnego spędzania czasu podopiecznych, mają na celu rozwinięcie poczucia rytmu i zabawy z dźwiękami instrumentów perkusyjnych.
- Szczegóły
- Autor: Wojciech Kasperkiewicz
- Odsłon: 115